BAHÇELERİNİZİ UYGUN FİYATLARA KALİTELİ ÜRÜN VE İŞÇİLİKLE GÜVENLE HALE GETİRİYORUZ!
Beton Neden Çok Yaygın Olarak Kullanılmaktadır?
beton-direk-2

Beton direk günümüzde çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kısaca beton nedir tanımlayalım: Su ile birleştirilerek ya da karıştırılarak içerisindeki çakıl ve kum gibi maddeleri birbirine bağlanmasına beton denilmektedir. İnşaat sektörünün bir yapı taşıdır. Betonsuz bir inşaat düşünülemez bile. Beton çok farklı alanlarda etkin bir şekilde kullanılmaktadır. İster yol, ister bina yapımında kullanılır. Bunun gibi pek çok çeşitli yerlerde kullanıldığına şahit olmuşuzdur.

Bazen binanın estetiğini arttırsın diye bazen de dekoratif şeklinde kullanılmaktadır. Betonun kesinlikle su geçirmez özelliği vardır. Binalardan da fark edilebilir. Yağmur sularını hiçbir şekilde evin içine girmesini önler. Diğer bir özelliği de yangına karşı çok çok dayanıklıdır. Etrafta sıkça duymuşuzdur ya da haberlerde ahşapla yapılan evlerin kısa süre de küle döndüğünü çok sık duymuşuzdur. Bunun için beton çok tercih edilen malzemedir. Beton direk imalatı günümüzde çok ön plandadır.

beton-direk-2

beton direk imalatı

          Beton direk imalatı pek çok yerlerde yapılmaktadır. Ayrıca betonun radyasyona karşı tutucu bir etkisi de vardır. Bazı yapılarda sırf bunun için kullanılmaktadır. Gelelim diğer önemli kısmına satışı ve montajı. Satışı için yani pazarlanma kısmı da çok önem taşır. Ürünün kaliteli olması satışı hiç zorlaştırmaz. Beton için önemli olan bir şey de çimentodur. Fakat her biri farklı sanayi alanlarında üretilmektedir. Betonu gerekli alana sürmek sanıldığı kadar kolay değildir. Bu işte yıllardır bulunan insanların yapması gerekir. Bazen bir meslek hakkında ne kadar kolay diye düşünülmektedir. Oysa içine girince ne kadar uzmanlık gerektiğini görürüz. Satışı ve montajı, biri ikna becerisi diğeri de tamamen el becerisidir. Sanki bir sanat eseri yapar gibi. Aslında öyledir. Yollardan geçerken beton direklerini görürüz. Tellerle nasıl örüldüğünü fark ederiz. Tamamen ustalık başka da bir şey söylenmez.

          SON TEKNOLOJİLERLE

          Ankara Beton direk imalatı, teknolojiye ayak uydurur. Teknoloji geliştikçe yapımı daha da kolaylaşır. Çünkü özel araçlarla ya da özel makineler geliştirilerek işin süresinin kısalmasını sağlanmış olur. Satışı ve montajı da aynı şekildedir. Gelişen son teknolojilerle hem daha hızlı hem de daha pratik şekilde yapılması sağlanmaktadır.

14 Haziran 2016 tarihinde kategorisine eklendi. 3064 kez okundu
1 YORUM VAR
ihsan ramazan erdoğ

bide iller arası kurulum yapıyormusunuz yoksa sadece ankara için mi gecerli.

30 Kasım 2018
YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için giriş yapın.